Neohodnoceno

Vestavěný Biofiltr Rain 300

Vestavěný Biofiltr Rain 300. Ideálně čistá dešťová voda, bez instalace navíc. 

Skladem
Kód: 1160
Značka: Kolomaki
8 990 Kč 10 877,90 Kč včetně DPH

Vestavěný Biofiltr Rain 300 - revoluční produkt, který vás okouzlí svým účinným a špičkovým výkonem při čištění dešťové vody. Tento biofiltr se vejde do téměř jakékoliv nádrže na dešťovou vodu a ihned začne čistit vodu.

Princip a fungování biofiltru jsou jednoduché (viz obr. 5) . Svody dešťové vody jsou připojeny k vaší nádrži, kde se pomocí ponorného čerpadla voda prožene přes Biofiltr Rain 300 a jeho náplň. V horní části filtru se voda setká s rozprašovačem, který ji okysličuje a zajišťuje tak maximální kvalitu a čistotu. Voda dále putuje přes dřevěnou náplň, která slouží jako nosič biofilmu. Přírodní bakterie obsažené v biofilmu konzumují organické nečistoty a usazeniny. Navíc voda prochází drceným vápencem, který účinně upravuje pH. 

A nyní voda, která prošla tímto procesem čištění, je bez zápachu, obsahuje přírodní bakterie a je schopná vyčistit vnitřní povrch nádrže i filtrační prvky čerpadel. To zaručuje jejich dlouhou životnost a optimální výkon.

Tento biofiltr je skutečným šampionem ve svém oboru. Dokáže provést jak biologické, tak mechanické čištění dešťové vody. A jeho malé rozměry zaručují snadné přizpůsobení každé nádrži na dešťovou vodu s průměrem hrdla větším než 445 mm, aniž by bylo nutné provádět výkopové práce navíc.

Instalace Biofiltru je také velice snadná a rychlá (viz obr. 2-4). Biofiltr se usadí do hrdla nádrže, a zachytí řetězy. Přiložené kalové čerpadlo, se umisťuje do prostoru pod biofiltrem a je napojeno na spojku na dně biofiltru. Poté se do tří komor biofiltru nasype náplň. Ve spodní třetině každé komory je umístěn vápenec, zatímco zbytek komory je naplněn různými druhy materiálů. Jako náplně biofiltru lze použít dřevěnou štěpku, slámu, plovoucí nosiče biofilmu, kořeny nebo rašelinu. Volba náplně závisí na preferencích zákazníka. Náplň biofiltru se mění jednou za rok, nebo méně, v závislosti na použití.

Příklad náplně v biofiltru:
1. komora - vápenec do ⅓ komory a zbytek komory naplněn dřevěnou štěpkou.
2. komora - vápenec do ⅓ komory a zbytek komory naplněn slámou.
3. komora - vápenec do ⅓ komory a zbytek komory naplněn rašelinou.

Nejlépe se hodí do nádrží Planus, Profi a Český Standard.

Součástí biofiltru je:

  • Hadice (1 ks)
  • Svorka (1 ks)
  • Čerpadlo (1 ks) 
  • Manžeta (1 ks)
  • Naplnění
  • Zásuvka s časovačem (1 ks)
  • Řetěz s upevňovacími prvky (3 ks)
  • Návod (1 ks)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu